Olśniewający Efekt!
Jeśli Twoje zęby utraciły naturalny kolor na skutek spożywania kawy, herbaty, palenia papierosów lub przyczyn chorobowych zabieg wybielania przywróci im dawny blask i sprawi, że znów będziesz się chętnie uśmiechać i nabierzesz pewności siebie.
Co to jest?
Jest to zabieg lub seria zabiegów prowadzących do rozjaśnienia kolorów zębów.
Kiedy warto wybielać?
- Kiedy naturalna, genetycznie uwarunkowana barwa zębów nie satysfakcjonuje Pacjenta – zęby są w odcieniu kremowym, żółtym, ciemnym lub ciemnoniebieskim
- W celu poprawienia pewności siebie, poczucia własnej wartości, odmłodzenia (zęby z wiekiem zmieniają swoją barwę), poczucia się atrakcyjnym
- Przy przebarwieniach zewnętrznych: związanych z paleniem papierosów, piciem kawy, herbaty, czerwonego wina (pigmenty z naszego pożywienia wnikają w przestrzenie międzypryzmatyczne szkliwa, powodując przebarwienia), stosowania niektórych lekarstw (tetracyklin, żelazo, leki przeciwhistaminowe)
- Przy przebarwieniach wewnętrznych: zęby martwe – przebarwienia wynikające z niedokładnego usunięcia krwawiącej miazgi w trakcie leczenia kanałowego, a także nieumiejętnego wypełnienia kanału, szczególnie Rezo-Formem, Endomethazonem, fluoroza – białe
- Przed szczególnymi i wyjątkowymi okazjami, takimi jak ślub, kiedy to chcemy wyglądać szczególnie pięknie i dużo się uśmiechać
- Przed wykonaniem licówek lub koron porcelanowych dla maksymalnie estetycznego i trwałego efektu zabiegów.
Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?
Wiele badań klinicznych i laboratoryjnych wykazało brak szkodliwości działania na zęby środków stosowanych do wybielania, dlatego nie ma powodu, by obawiać się o bezpieczeństwo swoich zębów w trakcie i po zabiegu. Badania kliniczne i laboratoryjne wykazują, że środki stosowane do wybielania w żadnym stopniu nie szkodzą zębom, o ile stosujemy wyłącznie preparaty zalecane przez lekarzy dentystów, a nie podejmujemy prób wybielania metodami domowymi lub zaczerpniętymi z wątpliwych źródeł internetowych. W naszym gabinecie używamy wyłącznie produktów przebadanych i posiadających stosowne certyfikaty. według wskazówek, które przekazujemy pacjentom w naszym gabinecie oraz regularnie korzystać z profesjonalnej higienizacji.
Metody wybielania
Lampą ZOOM, które pozwala na wybielanie zębów o średnio 8 odcieni w ramach jednej wizyty w gabinecie. Jest to najszybsza ze stosowanych metod. Zabieg przeprowadzony jest przy pomocy światła i żelu wybielającego. Po zabezpieczeniu specjalną osłoną jamy ustnej pacjenta lekarz nakłada na powierzchnię zębów specjalny preparat, zawierający fotoaktywator, który następnie naświetlany jest lampą. Powoduje to przyspieszenie całego procesu, a także umożliwia osiągniecie lepszych efektów niż w przypadku innych metod.
Wybielanie jedno seansowe w gabinecie, wygląda podobnie, z tym, że lekarz po zabezpieczeniu dziąseł pacjenta nanosi na zęby preparat wybielający, który pozostawia na kilkanaście minut, do godziny.
Wybielanie zębów metodą nakładkową (domową) stomatolog tworzy nakładki na podstawie wycisku, który pobierany jest podczas pierwszej wizyty, a następnie pokazuje, w jaki sposób należy z nich korzystać. W większości przypadków polega to na tym, że nakładki wypełnia się żelem wybielającym. Potem umieszczamy je na zębach i nosimy kilka godzin. Zabieg powtarzamy codziennie przez około 2 tygodnie.
Przeciwskazania
- próchnica zębów
- choroby przyzębia
- paradontoza
- nadwrażliwość zębów
- odsłonięte korzenie zębowe
- ciąża i karmienie piersią
- alergia na środki zawarte w żelu wybielającym
- stan zapalny w jamie ustnej (dopóki go nie zostanie wyleczymy)
- przyjmowanie niektórych leków
- zabiegi chirurgiczne, które były wykonywane w ostatnim czasie
- noszenie aparatu ortodontycznego (zabieg można wykonać min. 6 miesięcy po zdjęciu aparatu)
- ogólne osłabienie organizmu i układu odpornościowego